Thermia pompy ciepła

Szwedzkie pompy gruntowe i powietrzne - ciepło z natury.
Home > Thermia pompy ciepła

Thermia – ciepło z natury

Firma Thermia zrodziła się z pasji jednego człowieka. To Per Anderson już w 1889 roku skonstruował pierwszy piec do gotowania oraz inne urządzenia do przygotowywania ciepłej wody użytkowej, charakteryzowały się one wyjątkową, jak na tamte czasy energooszczędnością.

Przedsiębiorstwo rozwijało się dynamicznie, a od 1923 roku funkcjonuje pod marką Thermia.

Thermia nowoczesne pompy ciepła Lublin

dobór, sprzedaż, montaż – zapraszamy.

tel. (81) 463 61 45

poniedziałek-piątek 8-16, soboty 8-12

gruntowe pompy ciepła

dla nowych obiektów, stabilne dolne źródło ciepła, do wyboru wymiennik poziomy lub odwierty, niższe koszty eksploatacyjne,

powietrzne pompy ciepła

dla istniejących budynków, gdy modernizujesz obecny system grzewczy, niższe koszty inwestycyjne,

komercyjne pompy ciepła

większa moc dla większych potrzeb, wbudowana funkcja grzania i chłodzenia, zaawansowana technologia inwerterowa potęgująca oszczędności,

sterowanie Thermia Online

zdalny dostęp do pompy ciepła, intuicyjna obsługa źródła ciepła, podgląd aktualnych parametrów i ich pełna kontrola,

Gruntowe pompy ciepła

Gruntowe pompy ciepła Thermia Diplomat wykorzystują prosty proces pozyskania energii. Za pośrednictwem procesu chłodniczego czerpią energię zgromadzoną w gruncie i przenoszą ją do Twojej instalacji grzewczej.

Ziemia ma zdolność do gromadzenia (akumulowania) ciepła. Zgromadzoną w ten sposób energię możemy wykorzystać w naszej pompie do ogrzewania domu, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia płaszczyznowego. Uzyskując idealny komfort cieplny, generujemy spore oszczędności przy jednoczesnym ograniczaniu obciążenia dla środowiska.

Pionierskie rozwiązania

To Thermia w 1973 roku, szczytowym momencie globalnego kryzysu paliwowego, zapoczątkowała erę pomp ciepła wprowadzając na rynek pierwszą na świecie pompę ze zintegrowanym zbiornikiem ciepłej wody. Przedsiębiorstwo zaangażowane jest w 100% w rozwój swoich produktów oraz ich doskonalenie.

Według informacji pochodzących ze źródła, oficjalnej strony Thermia: ,,Opracowanie prawdziwie zrównoważonych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej można osiągnąć tylko dzięki zaangażowanym, oddanym i bezkompromisowym ekspertom. Niektórych z najbardziej wykwalifikowanych inżynierów w Europie można znaleźć w naszym własnym centrum badawczo-rozwojowym”.

Wysoka jakość

Wszystkie urządzenia Thermia są projektowane, produkowane i szczegółowo testowane w Szwecji z wykorzystaniem najnowszych dostępnych technologii i komponentów najwyższej jakości.

Oba elementy logo firmy razem oznaczają nic innego jak „wytrzymałość stali, czystość miedzi”. Początki tego oryginalne symbolu, który jest podstawą obecnego logotypu Thermia, sięgają 1930 roku. Symbol w kolorze niebieskim w logo symbolizuje żelazo i zimną wodę, co oznacza „wytrzymałość stali”. Natomiast element czerwony to miedź i gorąca woda, a zatem oznacza „czystość miedzi”.

Połączenie tych symboli wynika z inspiracji pierwszym zbiornikiem ciepłej wody stworzonym przez Thermia, w nim połączono zewnętrzną powierzchnię ze stali dla doskonałej ochrony a wnętrze wykonano z miedzi, aby woda pozostawała ciepła i czysta.

Ciepło jest wszędzie!

jest kilka sposobów na pozyskanie ciepła z odnawialnych źródeł energii

Powietrze

Pompy Thermia aTec i iTec nie wykorzystują odwiertów, nie będziesz przekopywać pięknego ogrodu. Energię słoneczną pobieramy bezpośrednio z powietrza w najbardziej ekonomiczny i przyjazny dla środowiska sposób. Powietrzne pompy ciepła możemy z powodzeniem wykorzystać w przypadku modernizacji istniejącego systemu grzewczego.

 • najniższy koszt inwestycyjny
 • bez wpływu na działkę i jej zagospodarowanie
 • niezależne od wielkości działki
 • najlepsze wyjście przy modernizacji

Ziemia

Pompa ciepła korzysta z energii słonecznej zmagazynowanej w gruncie przez ułożoną w nim wężownicę lub odwierty. Wężownicę układamy na głębokości 1,5-2 m pod ziemią, odwierty prowadzimy wgłąb do 200m. Długość wężownicy i ilość odwiertów dobieramy od wielkości domu, mocy pompy ciepła Thermia Diplomat i lokalnych warunków gruntowych.

 • efektywna wymiana ciepła przez kolektor gruntowy
 • mała powierzchnia montażowa – odwierty
 • opcja klimatyzacji (chłodzenie aktywne i pasywne)
 • stałe warunki przez cały rok

Woda

Pompa wykorzystuje energię słoneczną z wód podziemnych, dostęp do nich uzyskujemy przez studnie lub odwierty. Ciepło z wody pobierane jest przez wymiennik pośredni, tam energia jest odzyskiwana następnie woda odprowadzana jest z powrotem pod ziemię. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku dużych pokładów wód podziemnych.

 • stabilna i najwyższa temperatura wśród innych źródeł ciepła przez cały rok
 • nieinwazyjne dla działki oraz temperaturę wód podziemnych
 • możliwość chłodzenia pasywnego i aktywnego (klimatyzacji)

Tańsza pompa ciepła z programem Czyste Powietrze

Teraz zapłacisz mniej za pompę ciepła, jej instalacje i materiały podłączeniowe. Skorzystaj z narodowego programu Czyste Powietrze już dziś. Oferujemy kompleksową obsługę – dobór pompy ciepła, pomoc w wypełnieniu wniosku oraz profesjonalny montaż nowoczesnej pompy ciepła Thermia.

Secured By miniOrange